Hakkımda
 Yaşam ve İlişkiler Koçluğu
Usui Reiki
Işık Köprüsü / BEAT
Altın Üçgen / GMA
EFT / TAT
Etkinlik Programı
Faydalı Bilgiler
Çeşitli Yazılar
Hikaye Tadında Mesajlar
Ayın Taşı
e-kitap
Albümler
 

Hakkımda

1959 İstanbul doğumlu olup, Ankara'da yaşamaktayım. Ankara Cumhuriyet Lisesi ve SBF'nin Bankacılık Enstitüsü bölümünde eğitim gördüm. İş Bankasından emekli olduktan sonra, uzun bir süre eğitim sektöründe çalışma hayatıma devam ettim. Şu an ise kişisel gelişim konularında seminerler vermekte, enerji ve imgeleme teknikleri ile ilgili çalışmalar yaptırmakta, koçluk eğitimleri ve hizmetleri vermekteyim..

Usui Reiki ile başladı kendimi tanıma serüvenim ve bu süreçte farkındalığımın gelişmesine destek olan birçok tekniği kattım hayatıma. 1999 Kasım ayında tanıştığım Usui Reiki eğitiminin aşamalarını üç eğitmenle tamamlayarak,  17 Temmuz 2001 yılında Usui Reiki eğitmeni oldum. Araştırmacı ve meraklı bir yapım olduğundan, Reiki ve olumlu düşünce ile ilgili Türkçe her yayını ve çıkan her kitabı okuyup, inceledim. Yaptığımız her çalışmadan bana geri dönüşümleri değerlendirdim.

Farklı eğitmenlerden bana gelen Reiki uygulayıcılarının çalışmalarını gözlemledim. Ve bütün bunlardan yüreğime seslenenleri çalışmalarıma kattım. Sonuçta bunları da "Reiki Evrenin Hediyesi Pratik Kullanma Kılavuzu" isimli kitabımda topladım.

Ayrıca, Reiki'nin geçirdiği gelişim ile ortaya çıkan Reiki orijinli sistemlerden Karuna 1 ve Karuna 2 Reiki Master, Lightarian 1, 2 Reiki Master ile bu sistemlerden bağımsız olan Altın Üçgen (The Golden Triangle) ve Silver Violet Flame enerji tekniklerinin eğitimlerini aldım. Reiki teknikleriyle birlikte EFT, yoga ve meditasyon eğitimlerine de devam ettim.

Süreç içinde, NLP & New NLP Practitioner (INLPTA & NEW NLP CLUB) ve NLP & New NLP Master Practitioner (INLPTA & NEW NLP CLUB) etkili sunum ve iletişim becerileri, beden dili ve diksiyon, farkındalık, nefes teknikleri ile Yaşam ve İlişkiler Koçluğu, Kurumsal ve Yönetici Koçluğu eğitimlerini tamamladım.

Ankara başta olmak üzere Bursa, Marmaris, Antalya, Muğla, Turhal/Tokat, Samsun gibi çeşitli illerde seminerler ve eğitimler vermekte, stresten arınma ve meditasyon çalışmaları yaptırmaktayım.

Tüm çalışmalar, kişinin kendini tanımasını; olumsuz inançlarının, davranış kalıplarının ve alışkanlıkların olumluları ile nasıl değiştireceğini fark ederek, olumlu ve yaratıcı düşünmesini, iletişim becerilerini geliştirmesini ve hedefine odaklanabilmesini sağlayacak içeriklidir.

MASTER'lık SİLSİLELERİM

Reiki Masteri :

Eğitmenliğimi tamamlayanlar; Ayça (Tan) Ulusoy ve Petek Kitamura.

Mrs.Takata * Paul Mitchell * Lorie Ellen Grant * Katherine Galbraith * Caty Chow * Cyd Makanui * Souza * Dona McMillan * Petek Kitamura * Ayça (Tan) Ulusoy
Reiki 1., 2. ve 3. aşama eğitmenim (Gülüm Omay)
Phyllis Lei Furumoto * Evelyne Helbling * Miranda and Peter Gilgen* Ageh and Unmesha Popat * M.Sevil Pols * Gülüm Omay

Karuna 1&2 Masteri : William Rand * David Ball * Donna McMillan * Petek Kitamura

Lightarian Empowerment Ray ve Lightarian 1&2 Masteri : Jeannine Marie Jelm * Nathan Stephenson * Donna McMillan * Petek Kitamura

The Golden Triangle Masteri : James Purner * Linda Vaughan * Alli Dahlhaus * Petek Kitamura

Silver Violet Flame Masteri  : Hari Das Melchizedek * John Armitage * Claire Timmis * Jenny Bergman * Donna McMillan * Petek Kitamura

NLP & New NLP Practitioner ve  NLP & New NLP Master Practitioner : Yahya Hamurcu

EFT Eğitmenim : Gülcan Arpacıoğlu

Profesyonel Koçluk kapsamında aldığı eğitimler: Fatoş Ayvaz- FA COACH ACADEMY

 

 
Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe, yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.
ATATÜRK


Sahip olduklarınızın, sahibiniz olmasına izin vermeyin.
H.Jackson Brown


Bugün ne olduğunuz, dünkü tercihlerinizin sonucudur. Yarın ne olacağınız ise bugünkü kararlarınızın sonucu olacaktır.
Shakespeare


Kendi iyiliğini başkalarına sunduğunda onların içindeki iyiliği dışarı çıkartırsın.
Harry Firestone


Mutluluk, kendi kendine yetenlerindir.
Aritoteles

DUYURULAR
Arşiv
Linkler
 
e-kitap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Her hakkı saklıdır. © 2006 Evrenin Hediyesi
Serap Toyata • Tel: 0 (532) 376 76 81 • serap@evreninhediyesi.com

Ziyaretçi Sayımız: