Hakkımda
 Yaşam ve İlişkiler Koçluğu
Usui Reiki
Işık Köprüsü / BEAT
Altın Üçgen / GMA
EFT / TAT
Etkinlik Programı
Faydalı Bilgiler
Çeşitli Yazılar
Hikaye Tadında Mesajlar
Ayın Taşı
e-kitap
Albümler
 

YAŞAM KOÇLUĞU

Koç, kişinin yaşamının her alanında karar vermekte zorlandığı, ilerleyemediğini düşündüğü noktalarda ya da belli bir hedefe ulaşmak için bir yardıma ihtiyaç duyduğunda kişiyle işbirliği içerisinde stratejiler oluşturarak yanında yer alan, onun gelişimini izleyen, motive eden, ona kendini ve yeteneklerini fark ettiren kişidir. Koçluk, şu an ve gelecek odaklı olan; kişinin varmak istediği hedefleri belirlemesini, sahip olduğu potansiyeli açığa çıkararak daha iyi kararlar almasını, harekete geçmesini ve hedeflerine daha hızlı ve kolay ilerlemesini, fırsatları etkin bir biçimde değerlendirmesini sağlayan sistematik bir süreçtir.

Kişinin sosyal yaşamında, ilişkilerinde, finans, kariyer gibi yaşamının diğer alanlarında denge oluşturmak yaşam koçluğunun anahtar özelliğidir.

Yaşam Koçluğu, kişinin tüm yaşam alanlarını dengelemesini, hayatının akışını kendinin kontrol etmesini sağlar. Bunun sonucunda kişi, yaşamında daha mutlu, daha dengeli ve daha başarılı bir birey haline gelir.

 

İLİŞKİLER KOÇLUĞU

İlişkiler koçluğu, kişinin yaşamının tüm alanlarındaki ilişkilerinin kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaktır. Bu gelişimi sağlamanın yollarından biri de, kişinin kendisiyle ve başkalarıyla olan etkileşimini ve iletişim becerilerini geliştirmek için rehberlik etmektir. İlişkiler bir insanın hayatının tümünde vardır. Geliştirmeye ihtiyaç duyduğu mutlaka bir ya da birkaç ilişki alanı vardır. Kişilerin sadece kişilerle ilişkisi yoktur. Aynı zamanda yaşamın tümüyle ilişkisi vardır. Bu; kişinin anne, baba ve kardeşleri, eşi ve çocuğu, sosyal çevresi, okul veya sınıf arkadaşları, iş arkadaşları veya amirleri ya da yaşamdaki duruşuyla ve kendisiyle ilişkisi gibi çok geniş yelpazede değerlendirilebilir.

İlişkiler Koçuna hangi durumlarda ihtiyaç duyulur?

Kişi;

  • İlişkilerinde nasıl davranacağını bilemiyorsa,
  • İletişim kurmakta zorlanıyorsa,
  • Anlaşılmadığını düşünüyorsa,
  • Düşünce ve duygularını ifade etmekte güçlük çekiyorsa,
  • Hissettiklerini ve ihtiyaçlarını paylaşamıyorsa …

 

Koçluk sistemiyle tanışmak, yaşamınızda gelişim odaklı bir değişim gerçekleştirmek, hedeflerinize ulaşmak, hayatınızın lideri olmak istiyorsanız bireysel koçluk seansının ilkine ücretsiz katılabilirsiniz.

www.su-koc.com

 

 

 
Bir ulus, sımsıkı birbirine bağlı olmayı bildikçe, yeryüzünde onu dağıtabilecek bir güç düşünülemez.
ATATÜRK


Sahip olduklarınızın, sahibiniz olmasına izin vermeyin.
H.Jackson Brown


Bugün ne olduğunuz, dünkü tercihlerinizin sonucudur. Yarın ne olacağınız ise bugünkü kararlarınızın sonucu olacaktır.
Shakespeare


Kendi iyiliğini başkalarına sunduğunda onların içindeki iyiliği dışarı çıkartırsın.
Harry Firestone


Mutluluk, kendi kendine yetenlerindir.
Aritoteles

DUYURULAR
Arşiv
Linkler
 
e-kitap

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Her hakkı saklıdır. © 2006 Evrenin Hediyesi
Serap Toyata • Tel: 0 (532) 376 76 81 • serap@evreninhediyesi.com

Ziyaretçi Sayımız: